Farnosť Rosina

OZNAMY na 27. nedeľu cez rok

Zverejnený: 5.10.2024

Po sv. omšiach je prvonedeľná pobožnosť a prvonedeľná zbierka na potreby kostola. Za milodary PBO.

fararosina777@gmail.com, tel:  0902 895899

Deň

sv. omše

Poznámky, úmysly

Ružencovej Panny Márie, spom.

BP a Dary Ducha sv. pre rod.  Martinkovú

Poďakovanie za 80 r. života Emílie a prosba o požehnanie

Kňazská rekolekcia

v Konskej

Výročie posviacky katedrál. chrámu v Žiline, sviatok

sv. Jána XIII, pápeža, spom.

+ Melánia Kotrbancová

Panny Márie, spom.

28. nedeľa cez rok

8:00                10:30

8:00  Za  farnosť

10:30  + Rozália, Anton a člen. rod.Hrubošovej

V nedeľu 13.10.32024 po sv. omši, ktorá je o 8:00  bude stretnutie s rodičmi prvoprj.  detí a možnosť odovzdania prihlášky ich detí k 1.sv. prijímaniu. Krst v inej farnosti treba potvrdiť.

Prežívame  mesiac október, ktorý je mesiacom posvätného ruženca.  povzbudzujem dospelých i deti k spoločnej modlitbe posv. ruženca vo vlastných rodinách i v chráme.  Pri spoločnej modlitbe posv. ruženca môžeme za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Modlitba býva každý deň pol hodinu pred sv. omšou. Preto prosím tých, ktorí sa predmodlievajú z toho dôvodu upraviť sled modlitieb, aby poslednou bol ruženec. Na predmodlievanie sa môžete aj zapísať do zoznamu pri dverách kostola.

Modlitby matiek budú v pondelok a v utorok po sv. omši. Srdečne pozývame mamy, staré, krstné, birmovné, duchovné mamy modliť sa za deti a mládež.

Prosím členov SSV, aby si po sv. omšiach v sákristií vyzdvihli podielové knihy a nezabudli  členské na r. 2025 10,- eur

Pozvanie pre  manželov na program AMORIS , ktorý sa uskutoční počas dvoch víkendových popoludní 19.-20. októbra. Témou tohtoročného programu AMORIS je „Odpustenie – cesta od zranenia k jednote. Ako na to?“ Hlavným prednášajúcim je skúsený manželský poradca z Ostravy Jan Zajíček. Počas programu sa o vaše deti postarajú animátori. Prihlášku a ďalšie informácie o mieste konania nájdete na stránke www.amoris.sk.

Milodary:  Vďaka za upratovanie kostola, milodary na kostol z pohrebu i od BZ.